Skip to content

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Başkan Sürekli; “Bu eşsiz ruh ve şuur, en büyük gücümüz!”

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Başkan Sürekli, Büyük Taarruzun; bir milletin en zor şartlarda tek vücut, tek millet olma başarısını göstererek yazdığı bir zafer destanı olduğunu vurguladığı mesajında; “Milletimizin kendisine esaret zinciri vurmak isteyenlere verdiği cevap, tüm dünyayı titreten tarihi bir belgedir! Bu millet öyle bir millettir ki; hürriyetine ve istiklaline göz dikenlere karşı dün olduğu gibi, bugün ve yarın da izzetli duruşunu, o korkusuz direnci göstermeye muktedirdir.” ifadelerine yer verdi.

Her şartta koruyacağız…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajına şu sözlerle devam etti; “Tüm dünya; 98 yıl önce, 30 Ağustos’ta, Dumlupınar’da; bir milletin hürriyet ve vatan aşkıyla şahlanmasına tanıklık etmiştir. Bu zafer, eşsiz bir ruhun, sarsılmayan bir şuurun eseridir ve bizlere kalan en büyük mirastır ki en büyük gücümüz de budur! Cumhuriyet ve değerlerini bize kazandıran bu destan; onurla, gururla taşıyacağımız ve her şartta koruyacağımız bir nişanedir. Bu muazzam tarihi zafere imzasını atan ecdadımıza duyduğumuz minnet duygusu; emanetlerine sahip çıkma kudretimizin temeli, çalışma azmimizin itici gücüdür. Bu nedenledir ki şiarımız ‘Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet’tir.’ İçeride ve dışarıdaki şer odaklarına, hak ve hukukumuza göz diken düşmanlara verdiğimiz ve vereceğimiz cevaplar, gücünü bu şiardan alır.’’

Medeniyet hedefinin izinde çalışıyoruz…

‘’Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk istiklal mücadelesine önderlik ederken de Cumhuriyet’i kurarken de “Büyük ve Güçlü Türkiye’ hayali ve hedefi ile yol almıştır.  “Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.” sözleriyle de bizlere bir yol haritamızı işaret etmiştir.’’ diye sözlerine devam eden Başkan Sürekli, ‘’Bizim için her zaferin yıl dönümü, her bayram heyecanı; bu yolda taş üstüne taş koymakla anlamını bulur.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki üretimlerimiz, yatırım ve hamlelerimiz bu hedefe giden yolun gereğidir. Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde ‘Uzay Teknolojileri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’ni açmamız; savunma sanayimizin gelişmesini sağlayacak adımlar atmamız, bu hedefe ulaşmak için gösterdiğimiz çabanın vuku bulmasıdır. Milletimizin hürriyetine, ülkemizin geleceğine gölge eden; göz diken her kim olursa olsun devletimizin ve milletimizin iman dolu göğsüne, çelikten iradesine çarpacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin Zafer Bayramı’nı kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızı saygı ve minnetle yad ediyorum.” dedi.