Skip to content

AK Parti İzmir’de yoğun hafta sonu mesaisi

İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;

“Sorunların üstünü bu dille örtemezler…”

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Buca İlçe Başkanlığı’nın ‘Teşkilat Koordinasyon Merkezi’ açılışını gerçekleştirdikleri yoğun hafta sonu mesaisinde ilçe başkanları ile de bir araya geldi. Teşkilata önemli mesajlar veren Başkan Sürekli’nin bir diğer gündemi de İzmir’in kronik hale gelen sorunlarıydı. Bu konuda, CHP’nin giderek tahammülsüz tutum sergileyerek maksadını aşan bir dil kullanmaya başladığını belirten Sürekli; “Eleştiri ile saldırı ve iftira aynı şey değil. Tabi ki eleştireceğiz. Alt yapı, trafik, koku, su gibi temel ve ciddi sorunlar var ve bunların aslında bir kılavuza dahi ihtiyacı yok, ortadalar çünkü.  Özeleştiri yapmak, çözüm odaklı bir yol haritası sunmak yerine genel ve gergin bir siyaset diliyle sorunların üstünü örtemezler.” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanımız, millet neredeyse oradadır…

Başkan Sürekli; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’e gelemeyeceğini iddia edenlere de tepki göstererek şunları söyledi; “Birileri kalkmış, Cumhurbaşkanı İzmir’e gelemez diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız İzmir’e son iki yılda 4 kez gelmiş, Kuzey Ege Otoyolu’nun açılışında 50 binin üzerinde bir kalabalığa seslenmiş; pek çok noktada hemşerilerimizle kucaklaşmıştır. Deprem acımızda yanımızdaydı, deprem konutlarının temel atma töreninde aramızdaydı. Ağustos ayı sonunda ya da Eylül başında yine şehrimizde olacaklar. İzmir’i fazlasıyla önemsiyor ve çok yakından izliyor. Kaldı ki; Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimizin yararına olacak her taleplerinde yapıcı ve destekleyici tutumunu kendileri de yaşıyor. Kimse merak etmesin; Cumhurbaşkanımız, milletin adamıdır. Milletin olduğu her yerde vardır. İzmir’le de her şartta kucaklaşır!”

 

Maalesef her şey yolunda değil…

Siyasetin meşakkatli bir iş olduğunu ancak, kuru bir aşkla değil, hizmet aşkıyla yapılırsa vücut bulduğunu vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “İzmir’in temel sorunları kırmızı alarm veriyor. Trafik, su, alt yapı, koku gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortada. Her eleştirimizde İzmirlileri de hafife alan savunmalarını kabul etmiyoruz. Sorulara, sorunlara; genel siyaset üzerinden üsluplarını çirkinleştirerek karşılık vermeleri acizlik. Gerçekten yakıştıramıyoruz. İzmir’de her şey yolundaymış gibi davranmaları ve eleştirilere kayıtsız kalmaları ise gerçekten hem gülünç hem üzücü.  AK Parti olarak ilgili tüm mercilerimiz, halkımızın ve muhalefetin altını çizdiği merak ettiği her soruya belgeli ve açıklayıcı yanıtlar veriyor. İlgili kurumlarımız da aynı şekilde. Peki; kendi sorumluluklarındaki sorunlar için, İzmir’i isyan ettiren, şehrimizi yaşanmaz hale getiren meselelerde onlar ne yapıyor? 3 maymunu oynuyor! Görmemiş, duymamış gibi davranıyor, konuşmuyorlar. Maalesef İzmir’de her şey yolunda değil ve kral çıplak. Biz de bunu söyleyen İzmirlilere tercüman olmaya devam edeceğiz.”  dedi.

Genel – yerel demeden her sorunu dinleyeceğiz…

İlçe başkanlarından alan çalışmalarını artırmalarını isteyen Başkan Sürekli; yakıcı sıcağa rağmen büyük bir özveriyle sokağa çıkarak vatandaşlarla bir araya gelen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı; “Türkiye’de ilk kez ‘Teşkilat Koordinasyon Merkezi’ adı altında bir birimi hayata geçirdik. Buca teşkilatımızın bu adımı örnektir. Yeni üye çalışmalarımızı hızlandırdık ve ilçe bazındaki hedefler bir bir yakalanıyor. Emeği geçen tüm yol arkadaşlarımı tebrik ediyorum.  Ancak; bizim için hedefe varmakla iş bitmiyor. Yeni hedefler yaratmaya devam edeceğiz. Genel ya da yerel vatandaşın her sorununu, derdini dert edineceğiz. Üyelerimizle kenetlenecek; hemşerilerimizin gözü, dili, kulağı, eli olacağız.”