Skip to content

Başkan Sürekli’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ mesajı

“Duyarlılığımız artarak devam ediyor…”

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Mesajında engelsiz bir hayat için 19 yıldır büyük gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Sürekli; AK Parti’nin engelli vatandaşların ekonomik, sosyal ve siyasi alanda eşit haklara sahip olması için önemli reformlara imza attığını belirtti.

 

Engelli olmanın herkes için her an başa gelebilecek bir durum olduğuna dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; toplumsal farkındalık ve duyarlılığın artarak devam etmesi gerektiğinin altını çizdiği mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engelli olmak, sadece bir sağlık sorunu değildir; ekonomik, hukuki ve sosyal bir durumdur. Onların hayata eşit şartlarda katılmalarını sağlamak; sağlıktan istihdama, bilimden sanata önlerini açmak için 19 yıldır var gücümüzle çalışıyoruz.  Daha kuruluşumuzun ilk günlerinde, 2001 yılında Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, 81 ilimiz ve ilçe teşkilatlarımızda, hayata geçirdiğimiz, Engelli Koordinasyon Merkezlerimiz (EKM), bu meseleye ne denli köklü baktığımızın göstergesidir. Duyarlılığımız ve çalışmalarımız artarak devam ediyor. Yapılan her yasal düzenlemeyle engelli kardeşlerimizin daha huzurlu ve güvenli bir hayat sürmelerini amaçladık. Bu çalışmalarımız, sağlıklı, denetimli bir zeminde aralıksız sürmektedir.’’

 

Hepimizin başına gelebililir

 

Böyle özel gün ve tarihlerin, bu çok boyutlu meselelere toplum olarak daha duyarlı olmaya ve hatırlamaya vesile olduğunu söyleyen Başkan Kerem Ali Sürekli; “Engelli olma hali hepimizin başına gelebilir, hepimiz bunu yaşayabiliriz. Bu engelleri aşmanın sorumluluğu ise toplum olarak her kesimin omuzlarında. Farkındalık ve duyarlılık arttıkça, engelli kardeşlerimizin hayata ve üretime katılmalarındaki engeller de ortadan kalkacaktır. Onlar zaten kendi dünyalarında zincirlerini kırabilecek hissiyat ve becerilere sahip bireyler olarak öne çıkmayı başarmaktadır. Eğitimden teknolojiye, siyasetten spora kadar bunun örnekleri oldukça çoktur. Bizlere düşen, her şeyden önce anlamak, hareket alanlarını genişletecek, özerk haklarını teslim ederek kendilerini geliştirebilecek tedbir ve teşvikler oluşturmaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde asıl engelin kararan kalplerde olduğunun unutulmamasını diliyor, tüm engelli kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Her birini sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.’’ dedi.