Skip to content

Başkan Sürekli’den AK Parti’nin 19. kuruluş yıldönümü mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, partisinin 19. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sürekli mesajında; AK Parti’nin bir millet hareketinden doğduğunu hatırlatarak, 19 yıl boyunca milletle beraber büyük reformlara imza attıklarının altını çizdi.  Bu reformların başarılı olmasında milli iradenin, millete hizmetin her şeyin üstünde görmelerinin rol oynadığını belirten Sürekli; “AK Parti, kişisel ikballerin değil, ‘biz’ diyebilenlerin çatısıdır. O biz ki; millettir, vatandır. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın ördüğü tuğlalar, milletimizin de omuz vermesiyle 19 yılda büyük ve güçlü bir kaleye dönüşmüştür. Hamdolsun ki; böyle bir davanın parçasıyız ve milletimize hizmet etme heyecanımız dün gibi.” diye konuştu.

 

“Biz” diyebilenlerin çatısıyız…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’AK Parti; yola çıktığı günden bu yana değerlerinden ve ilkelerinden taviz vermemiştir. Yolunu, hedefini şaşırmamıştır. Milletimizden aldığımız güçle, yine onlara hizmet etme heyecanıyla bugüne ulaşmıştır. AK Parti, kişisel ikballerin değil, ‘biz’ diyebilenlerin çatısıdır. O biz ki; millettir, vatandır. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ördüğü tuğlalar, milletimizin de omuz vermesiyle 19 yılda büyük ve güçlü bir kaleye dönüşmüştür. Hamdolsun ki; böyle bir davanın parçasıyız ve milletimize hizmet etme heyecanımız ilk günkü kadar diri. Sağlıktan ulaşıma, sanayiden tarıma, halkımızın refahı için çok büyük yatırımlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bugün dünyanın en ileri gelen ülkelerinin gıpta ettiği birlik, beraberlik ruhumuzu koruyarak, milletimizle aynı yere yumruk vurmaya, onlardan aldığımız güçle üretmeye devam edeceğiz. AK Parti’nin varlığının ve devamlılığının tek dayanağı milli iradedir. Milletimiz bize inandığı, iradesini bizden yana kullandığı sürece gelişerek ve güçlenerek ayakta olacağız.’’

 

Zoru kolay, uzağı yakın kılmak için çalıştık…

Mesajında; AK Parti’nin iktidarı boyunca pek çok engelle karşılaştıklarını, içeride ve dışarıda bölünmez bütünlüğümüze göz dikenlerle mücadele etmek zorunda kaldıklarını hatırlatan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz, her alanda; halkımızın menfaatini korurken; milletimiz için zoru kolay, uzağı yakın kılmak için çalışırken, pek çok zorlukla da karşılaştık. Dört taraftan terör sarmalına alınmak istendik, devlet içinde devlet yapmak isteyen hainlere karşı mücadele verdik. Ancak; başta Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve öngörüleri; milletimizin güven ve metaneti sayesinde, hepsinin altından kalkmayı başardık. En önemlisi de; Devlet ile millet arasındaki kalın duvarları kaldırdık. Ülkemizde milli iradeyi, hürriyetleri gasp eden, etmek isteyen her girişimin önünde durduk, hesabını sorduk.  Milletimizle beraber, inandığımız yolda 19. yaşımızı doldurduk. Daha nice yıllar boyunca da ilkelerimizden taviz vermeden bu yolu yürümeye devam edeceğiz.”