Skip to content

Başkan Sürekli’den Ramazan Bayramı mesajı

“Büyük sınavlar verdik ve başardık…”

 AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, pandeminin gölgesinde geçen iki Ramazan Ayı’nın ardından paylaşmanın ve kucaklaşmanın sıcaklığını yaşamaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Başkan Sürekli; duygularını şu sözlerle ifade etti, “Bu yıl, mübarek Ramazan Ayı’nda milletimizle vuslata erdik. İftarlarda ve sahurlarda gönül sofraları kurduk. Azımızı çoğalttık. Çoğumuzu bölüştük. Bu kez, bayram heyecanını, gönül beraberliğimizi bir arada yaşayacak olmanın huzurunu eminim tüm milletimiz yüreğinde hissediyor. Çok büyük sınavlar verdik ve başardık. Halen yenileriyle sınanıyoruz. İnşallah, önümüzdeki bayramlarda onların da üstesinden gelmiş olacağız.”

 

Mesajında, Konak Meydanı’nda düzenledikleri ve teşkilat mensuplarıyla birlikte yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı büyük iftar buluşmasının heyecanını da paylaşan Başkan Sürekli; “İzmir’in kalbinde gönlümüz de soframız da birdi. Teşkilatımızla, milletvekillerimizle birlikte hemşerilerimizle sımsıcak bir bayramlaşmanın coşkusunu ve huzurunu yaşadık. İzmir’in bizlere gösterdiği teveccüh, asla karşılıksız kalmayacak.” diye konuştu.

 

Türkiye; dünyanın yükselen değeri…

Sürekli, mesajına şöyle devam etti;” Ramazan; sabır ve şükür ayıdır. Sabrın sadece tahammül ve pasif bir bekleyiş değil, tevekkülle sıkıntıların üstesinden gelmek için gayret göstermek olduğunu bizlere hatırlatan bir aydır. Sabrın sonunun selamet olduğunu hatırlatan bir aydır. Bu maneviyatı, her gittiğimiz yerde milletimizle daha da güçlendirdik ve hamdolsun ki, bir bayrama daha eriştik. Şüphe ve telaşa mahal yok. 20 yıldır, nasıl her sorunu çözdüysek son dönemin karşımıza çıkardığı problemleri de öyle aştık, aşacağız. Salgınla nasıl baş ettiysek; ekonomideki dalgalanmalarla baş etmenin formülünü de biliyoruz. Kaldı ki, başta Cumhurbaşkanımız ve devletimizin aldığı tedbirlerle çok yol kat edildi. Hedefimiz değişmemiştir, yolumuzdan sapmış değiliz. Türkiye, bugün kendi içinde ve dünyada yükselen değerdir. Direnci ve giderek artan gücüyle güven, istikrar, huzur ve umudun adresidir. Hiç durmadık, durmayacağız. Yeni hizmet, eser ve yatırımlarımızla büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda büyük adımlar atmaya devam edeceğiz.”

 

Kalbimizde ve dualarımızda onlar da var…

Bu Ramazan Ayı’nda, dünyanın birçok yerinde dramlar yaşandığına dikkat çeken Başkan Sürekli; “Türkiye, huzur ve güven içindeyse, liderinin kararlılığı ve devletin bekası mücadelesinden taviz verilmemesi sayesinde. Bugün; Rusya- Ukrayna Savaşı’nda çocuklar ölüyor, anneler ağlıyor.  İsrail işgalindeki Filistin’de saldırılar dinmiyor. Kıblemiz, kana bulanıyor. Suriye, Mali, Myanmar ve Somali Ramazan’ı yine buruk geçirdi.  Yemen’de insanlar savaşla birlikte açlık ve salgın hastalıkla mücadele ediyor. Mehmetçiğimiz, Suriye’de, Irak’ta teröre karşı canını ortaya koyuyor. Her açıdan tüm bunlara kayıtsız kalmamız imkânsız. Kalmıyoruz da… Türkiye, her şartta zalimin karşısında, ezilenin ve haksızlığa uğrayanın yanında olmaya devam ediyor. Bu mübarek günlerde kalbimizde ve dualarımızda onlar da var. Biz, acıyı paylaşarak azaltan, sevinci paylaşarak çoğaltan; hoşgörü ve kardeşlik iklimini hayatın her alanına yayabilen bir milletiz.  Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin ve milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın, tüm insanlık için barış, huzur ve sağlığa vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.