Skip to content
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Sürekli, hız kesmiyor! Selçuk’tan önemli mesajlar…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli;

“Bizim duvarla işimiz olmaz! Biriz, diriyiz…”

 

İlçe teşkilatları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile buluşmalarında hız kesmeyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, son durağı Selçuk’tan önemli mesajlar verdi. Selçuk’ta parti teşkilatı ile bir araya gelen Başkan Sürekli;  Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Güler; Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı’yı da ziyaret etti ve bu iki kesime yönelik desteklerle ilgili bilgi vererek ilçe yatırımlarını masaya yatırdı.

 

Selçuk’taki gündeminde, küçük işletmeler ve tarım olan Sürekli;  “Biz, emeğin bir ülkeyi ayakta tutan en yüce değer olduğunu; üreticinin kalkınmanın, ekonomik ve toplumsal istikrarın temeli olduğunu bilerek çalışıyoruz. 18 yıldır bu bakış açımızı sözde bırakmayan çok büyük adımlar attık. Selçuk’ta 18 yılda 48 Milyon TL hibe desteği ve yatırımla desteklediğimiz çiftçimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Pandemi sürecinden ciddi şekilde etkilenen esnafımıza ayağımızın tozuyla yeni müjdelerle geldik. Cumhurbaşkanımız, Halk Bankası kredi taksitlerinin erteleneceği müjdesini verdi.  Bu, her şartta; ‘bir olma’, ‘diri olma’ halidir. ‘Yerel idaresi bizdedir, değildir!’ halkımızın takdiri başımız üstünedir ama biz hizmetimizi veririz. Bizim duvarlarla işimiz olmaz, milletin devletiyle arasındaki duvarı kaldıralı çok oldu. Her zorluğun, engelin üstesinden birlikte geliriz.”  diye konuştu.

 

 

Selçuk ülkemize, biz Selçuk’a…

 

Selçuk’un turizm ve tarım üretimi ile İzmir’in tartışmasız bir değeri olduğunu vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; sözlerini şöyle sürdürdü; “Belediyesi bizde ya da değil! Bunu hiç gözetmeksizin yıllardır yatırım ve destek sağlıyoruz. Selçuk ülkemiz için katma değer yaratırken; biz de Selçuk’a hizmet ettik. Selçuklu çiftçilerimize 48 Milyon TL hibe desteği verdik ve yatırım yaptık. Genç çiftçilerimizin 14 projesine 420 Bin TL; kırsal kalkınma destekleri kapsamında ise 12 projeye 7 Milyon TL hibe sağladık. Selçuk’un tarımsal hasılası 2,9 kat artarak 402 Milyon TL oldu. 33 ailemize 233 bin 500 Lira ORKÖY kredisi ve hibe desteği sağladık. Yeşiline yeşil katmak için 500 bine yakın fidanı toprakla buluşturduk. Selçuklu hemşerilerimizi yeşille buluşturduk;  Meryemana Tabiat Parkına 2 adet seyir terası ve Keçikalesi mesire yerini tesis ettik. Efes Bal Ormanı’nı oluşturduk. ‘Gelir Getirici Orman Projesi’ kapsamında; ceviz, badem, kestane, zeytin, likapa gibi ağaç fidanları dikerek gelir getirici ormanlar kuruyoruz. İzmir’in taşına toprağına hizmetin sonu yok. İlçemiz için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

Esnafın gücünü yok sayan taş olur…

 

Selçuk ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Esnaf temsilcilerinin görüşlerini alarak şunları söyledi;  “18 yıllık AK Parti iktidarında emeğin; dolayısı ile esnaf sanatkâr ve çiftçimizin yeri her zaman baş üstünde oldu. Bu ülkede ve kentte; alın terini, üreticiyi, esnafı yok sayan taş olur. Bunu sözde bırakmadığımız, yıllardır icraatlarımız ve rakamlarla ortadadır. Bugün de buraya pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafımıza müjdelerle geldik. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan; pandemi sürecinin başından itibaren olduğu gibi yine bir destek kararını açıkladı. 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitlerinin erteleneceği müjdesini verdi. Milletin adamı olmak, milletin hizmetkarı olmak böyle bir şey. Ana muhalefet; seçim dönemleri dışında esnafın adını ağzına almazken; biz esnaf kardeşlerimizin hep yanında olduk. Özellikle bu zor dönemde ciddi destekler sağladık. Halkbank tarafından sağlanan krediler kapsamında yürürlüğe konulan, 25 Bin TL limitli, 36 ay vadeli, yıllık yüzde 4,5 faizli, 6 aya kadar ödemesiz hazine destekli işletme kredisinden binlerce esnaf ve sanatkârımız yararlandı.”